Mikey Way

30. června 2007 v 20:14 |  m - ž
Mikey Way
Americký baskytarista hrající v kapele My Chemical Romance.
Datum narození: 10.9.1980 Místo narození: Newark, New Jersey Znamení: Panna
Na baskytaru se začal učit hrát už jako malé dítě, ale nebavilo ho to, proto přestal. Znovu se začal učit hrát,když jeho starší brácha Gerard Way založil kapelu a Mikey chtěl zaujmout místo baskytaristy. Také vymyslel jméno kapely podle románu Irvina Welshe: Ecstasy - Three Tales of Chemical Romance. Jeho oblíbenou kapelou je Anthrax, má rád hororové filmy od Schlocka a sushi - říká, že by ho mohl sníst tolik, kolik váží on sám. Jak rostl, pracoval postupně pro Barnes & Noble (nejvetší americký knižní řetězec), kromě toho byl asistentem v Eyeball Records (společnost, která v roce 2002 vydala debutové album My Chemical Romance "I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love"). První koncert na kterém byl, byl koncert kapely Smashing Pumpkins.
Mikey byl krátkozraký, ale šel na operaci, a proto odložil brýle, které byly jeho poznávacím znamením. Má astma a ještě k tomu kouří. Měl četné psychické problémy kvůli až nezvykle rychlému vzestupu kapely, nejhůře na tom byl však v období nahrávání alba The Black Parade. Když není kapela na turné, navštěvuje terapeuta.
Často dává do mikrovlnky kovové věci a jednou si vzal do sprchy dokonce přenosný radiátor. Mikey je dítě štěstěny, protože vzhledem ke svým zdravotním problémům, které dosud měl - potíže s játry, zlomené prsty na noze (impozantní bitva s cihlovou zdí) a rozmanité dýchací infekce- ještě stále žije.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mischelin Mischelin | E-mail | Web | 6. března 2012 v 15:31 | Reagovat

Moc dobrý. Těším se na další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.